Забруднення повітря - «невидимий вбивця»
Однією з найбільш глобальних проблем, з якою зіткнулося людство 21 століття - це забруднення повітря. Забруднене атмосферне повітря є одним з основних факторів ризику для здоров'я людей.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ): на планеті дев'ять з десяти чоловік дихають повітрям з високою концентрацією забруднюючих речовин. За оцінками експертів, щороку близько 7 мільйонів чоловік вмирають від хвороб, пов'язаних безпосередньо з забрудненням атмосфери.
Оксид вуглецю і азоту, діоксид сірки, вуглеводні, альдегіди, важкі метали, пил - це все міститься в забрудненому атмосферному повітрі. Дані небезпечні речовини здатні негативно впливають на легені і серцево-судинну систему, викликаючи тим самим страшні недуги, як інсульт, інфаркт, захворювання дихальних шляхів, а також рак легенів. У дорослих і дітей тривалий, поступовий вплив забрудненого атмосферного повітря призводить до зменшення легеневої функції, збільшення респіраторних інфекцій та ускладнень астми.
Велика частина населення нашої планети проживає в районах, де забруднення атмосфери перевищує норму в 10 разів, наражаючись негативному впливу «невидимого вбивці». Але найбільш негативний вплив брудного повітря на здоров'я доводитися на країни з низьким і середнім рівнем доходу, це країни Африки і Азії. Всесвітня організація охорони здоров'я призвал, що забруднення повітря - глобальна проблема людства, яка впливає на якість і тривалість життя людей.
На щорічному з'їзді Ради з прав людини доповідач ООН Девід Бойд сказав: «Люди не можуть уникнути брудного повітря - ні у себе вдома, ні за його межами. Він проникає всюди». Девід Бойд попереджає, що якщо негайно не вжити необхідних заходів, то до 2050 року смертність від забруднення повітря зросте на 50-100%.
Джерела забруднення повітря
Забруднення атмосферного повітря можуть мати природне і техногенне походження. Основними джерелами забруднення навколишнього середовища на Україні є транспортні засоби, промисловість, виробництва електроенергії, системи опалення будівель, спалювання відходів.
Домашнє господарство.
Понад три мільярди людей в усьому світі використовують шкідливі технології для приготування їжі, опалення, освітлення (спалювання біомаси, вугілля і гасу). Для вирішення даної проблеми, ефективним є забезпечення доступу населення до недорогих і нешкідливим джерел енергії для приготування їжі, освітлення та опалення.
Промисловість.
У розвиваючих країнах масштаби забруднення залежать також від розмірів підприємства, використовуваної сировини і викидів. Особливо сильно впливають на якість повітря викиди великих галузей промисловості - виробництво чорного і кольорового металу, паливних і нафтохімічних галузей. Підприємства з виготовлення хімічних засобів, добрив, побутової хімії викидають до 80 тисяч хімікатів. При виробництві будматеріалів, таких як: цемент, скло, бетон, повітря забруднюється сполуками свинцю, окисом азоту, фтористим воднем і іншими шкідливими речовинами.
На Україні в містах-мільйонниках і промислових регіонах спостерігається висока концентрація шкідливих викидів в повітрі. Згідно зі щорічним рейтингом за даними від Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського, список міст з поганою якістю повітря: Маріуполь, Дніпро, Київ, Кривий Ріг, Миколаїв, Кам'янське, Херсон, Кременчук, Запоріжжя, Львів, Краматорськ. Спеціальні програми, спрямовані на підвищення енергоефективності та вироблення енергії з відновлюваних джерел, безпосередньо вплинуть на якість повітря країни.

Транспорт.
Лідируюче місце в забрудненні повітря займає - транспорт (90% забруднень), кількість якого в регіонах незмінно зростає, а разом з цим зростає валовий викид шкідливих речовин в атмосферне повітря. Зменшення викидів від автотранспортних засобів є важливим заходом для підвищення якості повітря, яким ми дихаємо. Впровадження вимог і стандартів, перехід на більш чисте паливо допоможе скоротити шкідливі викиди і загазованість автомобілів. Таким чином, політика щодо зниження забруднення повітря пропонує стратегію «обопільного виграшу» як для клімату, так і для здоров'я, знижуючи кількість хвороб, пов'язаних із забрудненням повітря.
Причина забруднення повітря криється не тільки в промисловості і автотранспортних засобів, але і в способі життя кожного з нас.
П'ять способів зменшення впливу забрудненого повітря:
Тримайтеся подалі від трас, завантажених доріг, де висока концентрація пилу, вихлопів і шкідливих речовин. У безвітряну погоду і при наявності смогу в повітрі не влаштовуйте прогулянок в місті, особливо з дітьми. Більшою користю буде - вологе прибирання в приміщенні.
Чекаючи на пішохідному переході біля світлофора, потрібно знаходиться не менше 2-х метрів від дороги. Автотранспортні двигуни часто залишають включеними під час зупинок в русі, створюючи при цьому максимальну концентрацію шкідливих речовин.
Не рекомендовано утилізувати старі меблі і текстиль шляхом спалювання, оскільки при горінні викидаються небезпечні речовини: формальдегід, діоксин та інші. Замість гори поліетилену можна перейти на багаторазові екосумки і термокружки.
Куріння. Максимально зменшити куріння в приміщеннях і мінімізувати контакт з сигаретним димом. Наукові дослідження доводять, що пасивне куріння збільшує ризик розвитку захворювань.
Здорова атмосфера вдома. Забруднене повітря є основною причиною появи алергії і хвороб дихальних систем. Саме тому важливим є - якість вдихуваного повітря будинку.
Якщо ще на вулиці складно вберегтися від вдихання забруднень, то вдома - цілком можливо. Тому діяти потрібно прямо зараз!
Бризер AirMe Prime - це унікальна припливна вентиляція з очищенням і підігрівом повітря.
Бризер AirMe Prime – це припливна вентиляція, яка заощадить Ваші сили на провітрюванні і збереже Ваше здоров'я та здоров'я Вашої родини! Фільтрація повітря дозволить комфортно дихати людям з проблемами дихальних шляхів. Прилад незамінний для алергіків і астматиків – всі дрібні частинки пуху, пилку, спори грибків затримуються в HEPA-фільтрі Prime 2. Крізь спеціальний штатний вугільний фільтр Prime 3 не проходять навіть запахи і гази. Управління бризером здійснюється з пульта.
Наше здоров'я в наших руках!
Зателефонуйте нам прямо зараз і наші фахівці допоможуть Вам підібрати прилад!
050-301-33-77
Стаття була корисною для Вас? Тоді не забудьте прокоментувати та підписатися на наш Youtube канал!