Шум. Небезпечний вплив шуму на здоров'я людини
Шум супроводжує нас щодня і сучасне життя неможливо уявити без машин, літаків, техніки, переповнених вулиць і магазинів. Людина сама є джерелом звуку, який для оточуючих перетворюється в шум. Щоб не плутати ці два поняття, визначимо, що таке шум. Шум - це сукупність хаотичних коливань різноманітного походження. Якщо простіше - це будь-які звуки, які людина сприймає як подразники. У цій статті ми розглянемо рівні шуму, їх сферу впливу на організм людини і як зберегти тишу в своїй квартирі!
Сучасні рівні шуму
У списку факторів, що згубно впливають на організм людини - шум займає друге місце, передує йому тільки забруднене повітря. Сучасні дослідники повідомляють, що шумове забруднення в місті зменшує тривалість життя на 10-12 років. Цей показник навіть має більшу шкоду ніж куріння тютюну, адже від другого життя в середньому скорочується на 6-8 років.
61 000 людино-років - встановлені втрати через хвороби серця, які були викликані виключно шумовим забрудненням. Причина полягає в тому, що надлишок шуму підвищує показники адреналіну і кортизолу - а вони є гормонами стресу і безпосередньо впливають на сон і працездатність.
Вплив шуму відбивається на важливих галузях життєдіяльності людини, і тому позначимо, який рівень шуму вважається нормальним (в децибелах):

- Рівень шуму 20-30 дБ - рівень тихого парку - він є найбільш комфортним для людського вуха.
- Рівень розмови - 40-45 дБ, при якому спостерігається періодичне погіршення якості сну.
- Рівень офісу - 50-60 дБ. Рівень шуму близько 53 дБ несе за собою досить серйозні наслідки у вигляді хронічного стресу і випливаючих із нього серцево-судинних захворювань, діабету, інсульту - повідомляє ВООЗ.
- Шум міста - 70-80 дБ.
- Шум потягу - 90 дБ.
- Сила звуку при важкому виробництві - 70-110 дБ.
- При зльоті реактивного літака - 120 дБ.
Міжнародні рекомендації визначають кордоном безпечного впливу на здоров'я - шум рівня 85 дБ на частоті 1000 гц. Закон України про захист від шумових забруднень носить назву "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення". Документом встановлено рівень шуму вночі в квартирі - 45 ДБА, а допустимими удень стали 55 ДБА.
Якщо регулярно піддавати організм впливу шуму, то можливі такі згубні наслідки:
✔ Підвищиться втома.
✔ Знизиться працездатність.
✔ Почастішають проблеми зі здоров'ям (фізичні і нервові захворювання).
✔ Посилиться схильність до стресу, неспокою.
✔ Крайня шкода - втрата слуху.
Шум і діти

Важлива проблема - вплив побутового шуму і шуму навчальних закладів на дітей. Адже дитячі організми ще менш стійкі до негативного впливу подразників. Технічна та медична література з акустики має стійку думку, що підвищення норми негативно відбивається на увазі, розумовій праці, працездатності, розбірливості мови і центральній нервовій системі дитини.
Але як же тоді вберегти дитину від наслідків шумового забруднення не обмежуючи вільний розвиток і ріст? І як самому не потрапити в лапи стресу і втоми? Почніть зі свого будинку! Адже це саме те місце, де найважливіше зберігати спокій і затишок.
Захист від шуму - як боротися?
Тиша в епоху шуму здається недосяжною, проте втрачати надію не спробувавши розв'язати проблему - занадто песимістично. Нижче перерахуємо рекомендації від підприємства Квант Успіху щодо зменшення надходжень шуму у Вашому домі:
- Метод звукопоглинання, при якому частина енергії звукових хвиль переходить в теплову енергію і поширюється у приміщенні.
- Метод звукоізоляції, при ньому знижується рівень шуму (дБ), що поступає ззовні - його ефективність характеризується коефіцієнтом відбивання.
- Обмеження вуличного шуму шляхом установки пристрою приточної вентиляції з очищенням і паралельним підігрівом повітря - Бризер AirMe Prime.
Закриття вікон, як спосіб ізоляції від зовнішнього шуму, погано позначається на мікрокліматі кімнати. Але цю проблему можливо вирішити, адже спосібність провітрювання з закритими вікнами і фільтрація повітря Бризером AirMe Prime дозволяє «Дихати вільно» навіть людям із проблемами дихальних шляхів, тому що усуває частинки пилку, пуху, спори грибків і інші небажані подразники, але при цьому активно постачає кімнату насиченим киснем повітрям. Працюючий Бризер AirMe видає звуки в діапазоні 23-35 дБ, що порівнюється зі сторінковим шелестом книг.
Встановлюйте Бризер і насолоджуйтеся тишею і затишком! AirMe піклується про здоров'я і комфорт Вашої сім'ї!
Подробиці за телефоном
050-301-33-77
Бризер AirMe Prime