Обережно, депресія. Як вийти з депресії?

Кажуть: «Депресія не ознака слабкості - це ознака того, що ви намагалися бути сильним занадто довго». Адже й справді її можна порівняти зі станом, коли «сіли батарейки» і навіть на «підзарядитися» не вистачає бажання. Суспільством депресія сприймається як лінь, поганий характер, егоїзм або природний песимізм, але це зовсім невірне судження і тому розглянемо докладніше: «Що таке депресія?». Депресія - це розповсюджений розлад психіки, при котрому людина відчуває втрату інтересу до життя, сум, вину та низьку самооцінку, а супроводжується все порушенням сну, пропажею апетиту, млявістю і слабкою концентрацією.
350 мільйонів людей - офіційні дані ВООЗ за кількістю страждаючих цим захворюванням. Відмінність депресії від простих перепадів настрою і суму на тлі життєвих проблем в тому, що її затягнута форма може привести до серйозних наслідків - самогубства. 800 тисяч - такий щорічний показник смертності від депресії в усьому світі серед людей від 15 до 29 років.
Види депресії
Стійкої думки про причини виникнення депресії до кінця не існує, адже дана хвороба індивідуальна і формується під впливом біологічних, соціальних і психологічних факторів. Зазвичай виділяють такі види депресії:
- Ендогенні - ті, що виникають лише через внутрішні причини (як варіант, спадковість).
- Реактивні (екзогенні) - під впливом зовнішнього стресу, що виник на роботі, в стосунках або сім'ї.
- Первинна депресія - її поява НЕ була викликана іншими психічними захворюваннями або прийнятими препаратами.
- Вторинна - вплив вчинили інші розлади такого типу як шизофренії і алкоголізм або прийом нерекомендованих речовин або ліків.

По тяжкості перебігу хворобу поділяють на легку форму, помірну і важку. У першому випадку, симптоми депресії важко розрізнити з простим сумом або меланхолією. І чітке встановлення діагнозу поки не можливо, але існує велика ймовірність розвитку хвороби в майбутньому. У другій формі - помірної - чітко бачимі симптоми депресії, однак при цьому людина більш-менш повноцінно функціонує в суспільстві. Остання ступінь тяжкості характеризується сильно вираженою симптоматикою: можливі галюцинації, дивні ідеї і втрата функціональності.

Депресія у жінок
Доведено, що депресія у жінок - явище більш поширене, ніж у чоловіків. Причини знаходять в мінливому гормональному фоні жіночого організму, інших біологічних факторів та успадкованих рис. Підвищена схильність до депресії (в 2-3 рази частіше) також обумовлюється зовнішніми життєвими факторами: відсутністю кар'єрного росту, перевантаженням на роботі і вдома, вагітністю та післяпологовим синдромом, менопаузою, анорексією або булімією і т.д.

Депресія у чоловіків
Депресію у чоловіків непросто розпізнати, адже існує стереотип, що ділитися особистими проблемами з оточуючими - ознака слабкої людини. Тому хвороба часто ховається за агресивною поведінкою, дратівливістю або зловживанням алкоголю. Іноді підвищений інтерес прокидається не тільки до шкідливих звичок. І ознакою депресії у чоловіка стає занурення з головою в роботу, в новий спорт або в азартні ігри.

Депресія у підлітків та дітей
Поширеність депресії останнім часом пов'язана з швидким темпом життя і зростаючим рівнем стресу. Жертвами цього стрибка стають підлітки та діти. Депресія у підлітка призводить до виникнення розладів в харчуванні, труднощів з навчанням, інших захворювань психіки або тяги до заборонених речовин.
При визначенні депресії у дітей виникають деякі труднощі, адже маленька дитина не завжди може розібратися у власних почуттях і правильно донести їх до оточуючих. Важливо: помічати зміни в стані своєї дитини - в її емоціях, сні, поведінці і апетиті, адже це допоможе зупинити розвиток важких наслідків.
Ознаки депресії та її симптоми
Виділяють 4 групи ознак депресії:
- Емоційний прояв
можливо спостерігати на активності людини, її настрої, інтересу до життя і сні. В депресії показники виходять з норми, а їх крайній прояв - періодичні думки про смерть і безнадію. - Фізіологічний прояв:
часта стомлюваність, відсутність задоволення від звичної діяльності, болі по тілу, запори. - Поведінкові.
Людина дратівлива, напружена, неспокійна, плаксива і знервована. Виникають напади смутку і пасивності, важко встояти перед шкідливими звичками і забороненими речовинами. - Розумові прояви:
труднощі при спробі зосередитися, прийняти самостійне рішення, сповільнюється образ мислення.
Як вийти з депресії?

Для кожної хвороби необхідний спеціалізований лікар. Статистика повідомляє - менше 50% людей по всьому світіу звертаються за допомогою при депресії, а в деяких країнах цей показник ледве доходить до риси у 10%. Так відбувається тому що стан хвороби звикли порівнювати з лінню або поганим характером - тобто ігнорувати наявність проблеми.
Обов'язковий перший крок лікування депресії - звернутися до лікаря. Там людині допоможуть не фіксуватися на негативних думках і песимістичних поглядах. При необхідності також проводиться робота з родиною для встановлення доброзичливого клімату і підтримки хворого.
Звернення до фахівця і дотримання призначеного лікування дуже важливо, проте, існують такі способи як вийти з депресії самостійно:
- Не ігноруйте свої потреби і бажання. Адже відстежуючи їх - сповільниться внутрішній конфлікт незадоволеності.
- Попросіть допомогу у своїх близьких. Люди не телепати і можуть не знати, що Ви маєте потребу в підтримці. Діліться переживаннями, щоб не створити навколо себе «пузир самотності і нерозуміння».
- Звертайте увагу на речі, від яких стає краще. Так Ви сформуєте список позитивних пунктів, що здатні відвлекти від нав'язливих думок і ідей.
- Деструктивні думки - опрацювати. Часто спливаючі судження в депресії зникають при спробі їх аргументувати, тому спробуйте на практиці перевірити «чи є серйозні причини у даної проблеми».
- Створіть сприятливі умови в будинку. В депресії людина стає чутливішою до подразників, тому для відчуття безпеки і затишку можете поліпшити обстановку та мікроклімат. Коли в приміщенні підвищений рівень вуглекислого газу - становиться душно, як наслідок – з'являється втома, поганий сон і погіршенний настрій.
- Щоб зберегти баланс свіжого і чистого повітря частіше провітрюйте приміщення. Зробити це з максимальним комфортом Вам допоможуть бризери AirMe Prime.
Консультація за телефоном
050-301-33-77
Бризери AirMe Prime