Як підвищити імунітет дитини
Ще зовсім трохи часу, і прийде похолодання, а разом з ним сезонний підйом захворюваності на ГРВІ та грип. Найбільш уразливими до респіраторних захворювань є саме діти, так як їх імунітет ще в періоді формування і не здатний повною мірою боротися з різними вірусами та бактеріями. А адже здоров'я дитини - це найважливіше, що турбує батьків. Коли дитина часто хворіє, мимоволі задаємося питанням - як допомогти і як підвищити імунітет дитині? Які існують засоби і методи без хімії та інших шкідливих ліків, щоб зміцнити імунітет дитини. З цими питаннями ми детально розберемося в цій статті.
Імунітет у дитини - як він працює
У науковій практиці існують два види імунітету: вроджений і набутий. Природжений ще називають неспецифічним, він передається на генетичному рівні від батьків. Другий - придбаний (адаптивний або специфічний) розвивається і формується з початку народження разом з дорослішанням людини. Адаптивний імунітет - це здатність організму людини усувати патогенні і потенційно небезпечні мікроорганізми (або молекули токсинів), які вже потрапляли в організм раніше. Створюється так звана імунологічна пам'ять.
Для того, щоб розібратися треба зміцнювати імунітет дитині, спочатку слід розуміти, що, починаючи з народження і до 16 років прийнято виділяти п'ять основних періодів розвитку імунної системи людини. У певні періоди життя розвитку дитини імунна система витримує величезні зміни і навантаження:
- Перший період з дня народження до 1 місяця
Організм новонародженого захищений практично виключно материнськими антитілами, отриманими через кров і грудне молоко матері. Особливо вразливими до вірусів і бактерій є недоношені діти і діти з проблемами зі здоров'ям.
- Другий період від 1 до 6 місяців

На даному етапі імунна система дитини починає активно розвиватися, і тому важливе значення має грудне вигодовування. Велику роль у формуванні і зміцненні імунітету у дитини новонародженого надає грудне вигодовування.
Малюки дуже сприйнятливі до кишкових і респіраторних інфекцій, а надходять разом з молоком матері імунні клітини забезпечують надійний захист. Грудне молоко служить для формування гарної мікрофлори в животику у малюка і сталого імунітету.
Важливо! Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує грудне вигодовування для зміцнення імунітету дитини продовжувати мінімум протягом перших шести місяців життя.
- Третій період - від 1 року
Це переломний період, коли дитина йде від материнського грудного молока і переходить поступово на повноцінне харчування. Змінюється глобально склад їжі і важливих мікроелементів в ній. На цьому етапі важливо приділити увагу, щоб харчування малюка було повноцінним для формування гарної мікрофлори кишечника і сильного імунітету. Тому, в першу чергу, не слід шукати відповіді на запитання, як підняти імунітет дитині в 1 рік життя. А важливо, щоб їжа дитини було повноцінним з максимальним вмістом корисних макро- і мікроелементів для формування гарної мікрофлори кишечника. Це молочні та кисломолочні продукти, йогурти, овочі і фрукти, м'ясо риби і птиці, а також продукти багаті на клітковину для гарної перистальтики органів травлення малюка.
- Четвертий період від 3 років до 6 років
Наступний період є самим переломним і складним для імунітету. Це пов'язано з тим, що дитина починає відвідувати дитячий садок, школу, гуртки, глобально змінюється його оточення. Тим самим, він частіше контактує з іншими дітьми, які є потенційними рознощиками хвороб.

І не дивно, що дитина часто хворіє в садку. Поки дитина перебувала в оточенні тільки рідних і близьких, його організм зустрічався тільки з «знайомими» йому видами бактерій. А при контакті дитини з великою кількістю інших дітей і їх бактеріями, імунітет не витримує і дає збій. Тим самим дитина в черговий раз захворює. Найчастіше це гострі вірусні інфекції верхніх дихальних шляхів. Багато батьків скаржаться і не знають, як вийти з цього порочного кола, коли дитина йде на 3 дні в садок, а потім два тижні лікуватися від чергового кашлю і нежиті. Кожна мама і тато мимоволі задаються питанням, як підняти імунітет дитині.
- П'ятий період - підлітковий вік
Цей етап обумовлений різкою зміною з боку гормональної системи людини. Він припадати десь на 12-13 років у дівчаток і 14-15 років у хлопчиків. Зміна статевих гормонів і зменшення вмісту імуноглобуліну IgE в крові призводить до зниження імунітету і чутливості до бактерій і вірусів.
Причини слабкого імунітету у дитини
Як ми вже розібралися, для кожного з вищезгаданого періоду життя дитини, імунітет має свої особливості. Причин та факторів слабкого імунітет у дитини багато. Фактори, які можуть послужити для зниження імунітету дитини, і в тому числі дорослого:
- Неповноцінне харчування
- Відсутність фізичних навантажень
- Психоемоційний депресивний стан
- Перенесені травми або перенесені операції
- Хронічні вроджені хвороби
- Шкідливі звички і пасивне куріння
- Погана якість води і повітря.
Ознаки слабкого імунітету дітей

Якщо дитина тривалий час перебувати під впливом цих негативних факторів, то рано чи пізно все одно можуть проявитися такі негативні наслідки:
- Блідість шкірних покривів і довготривалої бездіяльності загоєння відкритих ран;
- Відсутність опірності організму до вірусних і бактеріальних інфекцій;
- Часті ГРВІ з тривалим або важким розвитком ускладнень;
- Поява грибкових інфекцій і алергічних реакцій;
- Сонливість, часті запаморочення і головний біль;
- Швидка втомлюваність, слабкість і не здатність до навчання в садку або школі.
Важливо! Зміцнювати імунітет дитини за допомогою самолікування і прийому хіміопрепаратів категорично заборонено! Цим Ви можете тільки нашкодити своїй дитині.

Все це повинно насторожити батьків. Важливо не ігнорувати будь-який з цих ознак і вчасно звернутися до лікаря для подальшого обстеження і з'ясування причин для виключення серйозних ускладнень. Проте підвищити і зміцнити імунітет дитині необхідно. Як це зробити?
Як зміцнювати імунітет дитині
Позитивна атмосфера в сім'ї.
Психоемоційний стан дитини дуже важливо. Тому постарайтеся максимально вберегти дитину від скандалів, криків і інших негативних чинників в будинку. Сильний стрес у малюка може швидко послабити імунітет, і організм дитини не впоратися з черговою атакою вірусів і бактерій.

Особиста гігієна.
Для дитини важлива чистота, гігієна рук і обличчя. З раннього віку прищеплюють своїй дитині хорошу звичку мити руки після прогулянки, перед їжею і після відвідин туалетної кімнати. Крім того, створіть в будинку здоровий мікроклімат - це прохолодний (18-22 З) і вологий (50-70%) повітря. Для контролю цих показників допоможуть такі пристрої, як гігрометри.


Харчування
Забезпечте дитині повноцінне і різноманітне харчування. Для підвищення опірності респіраторні захворювання у дитини, треба давати продукти, багаті вітамінами А, В, С, Е і такими мікроелементами, як: цинк, залізо і селен..
Важливо давати салати овочеві та фруктові, вони багаті на клітковину і важливі мікро- та макроелементи. При нестачі того чи іншого біологічно важливого речовини в організмі, існують спеціальні комплекти вітамінів для зміцнення імунітету дитини. Для того щоб вибрати вітамін для дитини, необхідно спочатку проконсультуватися з педіатром.

Режим дня і загартовування.
Створіть і дотримуйтесь правильний ритм життя для дитини. Режим дня дитини повинен бути побудований так, щоб він прокидався приблизно в один і той же час кожен день, в певний час їв. А між режимами були присутні активні ігри, розвиваючі заняття, прогулянки.
Також для зміцнення імунітету дитини процедура загартовування є дуже ефективною, але при нагоді якщо вона виконується регулярно. Це може бути просте обтирання прохолодним рушником рук і ніг дитини і підходить навіть для самих маленьких дітей.

Свіже повітря.
Достатній рівень кисню в повітрі дуже важливий для формування здорового і міцного імунітету дитини. Без свіжого повітря неможливий нормальний розвиток органів життєвоважливих систем організму. Намагайтеся забезпечити прогулянку на свіжому повітрі дитині не менше ніж 2-3 години день. Але якщо Ви живете в центрі мегаполісу, і не завжди є можливість виїхати з нього, при цьому дитина часто хворіє, ми рекомендуємо встановити бризер.
AirMe Prime - прилад, який забезпечить свіжим і насиченим киснем повітрям квартиру або приватний будинок при закритих вікнах, що виключає потрапляння пилу, бруду і шуму з вулиці.
У даній статті ми максимально розібралися, що таке імунітет, як він працює і як підвищити імунітет дитині без лекастр та іншої хімій. Бережіть своє і здоров'я дітей!
Подробиці за телефоном
050-301-33-77
Бризер AirMe Prime