Тепла підлога своїми руками – правила монтажу
При монтажі електричної теплої підлоги важливо дотримуватися усіх рекомендацій, щоб уникнути повторних ремонтних робіт. Наш багаторічний досвід показує, що багато хто нехтує професійною інструкцією з укладання. І в кращому разі вважає, що «майстер» із Ютуба все їм розповість. На жаль, це не зовсім так. Будь-яка дрібниця: від неправильно розрахованої схеми до короткого часу висихання розчину може нашкодити. І згодом електропідлога стане або неконтрольованим джерелом тепла, або повністю неробочим.
Кажуть: «Не помиляється той, хто нічого не робить!», - але у випадку з теплою підлогою під плитку помилки коштуватимуть дорого. Тому давайте витратимо кілька хвилин нашого часу і розглянемо всі можливі причини поломок, щоби не довелося платити двічі. Отож,
Правила монтажу електричної теплої підлоги

Накресліть та збережіть схему монтажу теплої підлоги.

Виконайте первісне креслення з урахуванням розміщення всіх приладів, а в момент монтажу кабелю зробіть достатню кількість фотографій укладання з різних ракурсів. Все це буде корисним не тільки на перших етапах планування. А може стати в нагоді при:
- майбутній установці сантехніки
- розміщенню незапланованих раніше меблів та ін.
- заміні датчика терморегулятора.

Небажано поєднувати одну систему теплої підлоги на кілька кімнат.
Чому? Кожне окреме приміщення має свої тепловтрати. Об'єднання в один контур кухні та лоджії або коридору та ванної кімнати призведе до неточного нагрівання. Десь буде або холодніше за потрібне, або спекотніше.
Найефективніше проводити монтаж теплої підлоги під плитку з індивідуальним терморегулятором. Адже результати його датчика відобразять дані всередині однієї кімнати і обігрів стане більш економним.

Очищайте приміщення перед укладанням теплої підлоги.
Ще на початкових етапах монтажу є ймовірність, що систему зашкодить будівельне сміття. Для забезпечення цілісності варто почати з прибирання: ретельно пропилісосьте чорнову підлогу. Потім проґрунтуйте її. І тоді розкладка кабелю або мату теплої підлоги пройде успішно.

Правильно підбирайте теплоізоляцію.

При монтажі теплої підлоги, якщо є така можливість при загальній товщині стяжки, не нехтуйте цим пунктом. У чому його важливість? У тому, що тепло максимально залишиться в місці, де розміщена тепла підлога.
Один з найпопулярніших варіантів теплоізоляції – екструдований пінополістирол. Стелиться прямо на чорнову підлогу.
Перед покупкою утеплювача важливо знати, що:
- Зверху утеплювача має поміститися стяжка – мінімум 5 см.
- Він повинен відповідати високій марці щільності.

Продаж гріючих систем здійснюється у вигляді готових секцій, у яких заборонено збільшувати або скорочувати довжину. Оскільки це відіб'ється на їхній роботі та довговічності. При ігноруванні цього правила Ваша тепла підлога може стати небезпечною або зовсім непрацюючою.
Вибирайте комплект, який точно підійде за габаритами. А краще зверніться за допомогою до консультантів підприємства Квант Успіху – це дозволить Вам заощадити час та кошти.

Дотримуйтесь головних правил монтажу.
Вони звучать так:
- Уникайте укладання під сантехнікою та електротехнікою.
Наприклад, у ванній обходьте унітаз, душову кабіну з піддоном, пральну машинку та інші стаціонарні предмети. Це захистить від теплового замикання.
- Виконуйте обов'язкові відступи під час монтажу електричної теплої підлоги. Відстань від стін, сантехніки та меблів – min 5 см.
- Не перехрещуйте кабель. Укладання внахльост призводить до локального перегріву та серйозних пошкоджень.


Не укладайте температурний датчик намертво у розчин.
Зазвичай він розміщується у пластиковій гофрі таким чином, щоб його можна було легко дістати. Навіщо? Щоб полегшити заміну у разі виходу з ладу.

«Продзвонюйте» кабельну теплу підлогу до заливки стяжки.
На протязі всіх етапів монтажу рекомендують перевіряти систему на працездатність. Інакше Ви можете дізнатися про поломку після висихання цементу або укладання плитки.

Як це виконати? По-перше, вмикати нагрівальний кабель без стяжки заборонено. По-друге, перевірку можна виконати за допомогою вимірів опору. Це і називають "продзвонити" кабель теплої підлоги. Вам потрібно:
- Розкласти нагрівач
- Виміряти показники опору (Ом)
- Порівняти їх із значеннями, які мають бути обов'язково вказані у гарантійному талоні.
Якщо вони збігаються, можете бути впевнені у справності системи. Допускаються лише невеликі відхилення, пов'язані з перепадами напруги на об'єкті. Фахівці радять продзвонювати кабель мінімум 3 рази: при розпаковуванні, після розкладки та після заливання стяжкою або клейовим розчином.

Закривайте нагрівальний кабель після укладання.
Не варто ходити по укладеному кабелю. Максимально швидко його слід закрити стяжкою (тепла підлога у стяжку) або клеєвим розчином (тепла підлога під плитку). Траплялись випадки, коли наших фахівців викликали на об'єкт, де деформували або перерізали кабель плиточники або інші робітники.

Використовуйте еластичний клей та пластифікатори.
Для укладання плитки поверх мату або кабелю використовуйте лише еластичний клей для плитки (зазначено на упаковці). Цим же клейовим розчином закрийте кабель шаром в 1мм з метою цілісності при подальших обробних роботах.
При заливці стяжки поверх кабелю додавайте в цементний розчин пластифікатор для еластичності, а плитку на таку стяжку також укладайте на еластичний клей.
Не допускайте контакту нагрівача з повітрям.
Заливаючи стяжку слід контролювати як розчин розподіляється. Важливо, щоб він повністю заповнював усі дрібні порожнечі з кожної із сторін кабельної системи. Якщо у працюючому стані тепла підлога буде взаємодіяти з повітрям, то через час це виведе її з ладу. І спровокує подальший ремонт у ванній кімнаті, кухні чи коридорі.

Очікуйте на 100% висихання розчину.
Щоб монтаж електричної теплої підлоги закінчився успішно, слід почекати. Немає різниці: цементне стягування або клей – передчасне включення системи на нагрівання все погіршить. Або потріскається стяжка і утворюються порожнечі, або почне відходити або "бухтіти" плитка. Це відбувається через надмірно швидке висихання клейового розчину, що заборонено.
Якщо укладання теплої підлоги було виконане у стяжку, то час очікування – 28-30 днів. Якщо під плитку – 21-28 днів.
Пам'ятайте: прискорення процесу сушіння не продовжить термін служби, а лише його скоротить.
Укладання теплої підлоги - висновки

Крім озвучених правил монтажу важливо спочатку підібрати якісну систему. У нашому Інтернет-магазині Квант Успіху є тепла підлога під плитку від виробників: Fenix (Чехія), Grand Meyer (Нідерланди), Hemstedt (Німеччина), Nexans (Норвегія) тощо. Комплект поставки включатиме 100% оригінальну продукцію з офіційним гарантійним талоном та Інструкцією.
Ми допоможемо при прорахунку та виборі: зважимо на тепловтрати, габарити приміщення, інші теплові джерела. І детально проконсультуємо з питань монтажу. Досвід підприємства на опалювальному ринку України – 15 років.
Щоб купити теплу підлогу на сайті, оформіть замовлення через кошик або зателефонуйте менеджеру за вказаними номерами.
Відправки щодня в Дніпро, Кривий Ріг, Запоріжжя, Маріуполь, Суми, Вінницю та Ваше місто. Для мешканців чи гостей Харкова доступний самовивіз із офісу в центрі.
Якщо у Вас ще залишилися питання, перегляньте нашу статтю з відео
«Монтаж електричної теплої підлоги під плитку»
Або дзвоніть! І ми допоможемо!
Тепла підлога в Україні
Квант Успіху – 050-301-33-77
068-307-33-77
Будьте в курсі наших новин, підпишіться на наш Youtube канал.