Інфрачервона тепла підлога не гріє. Ремонт теплої підлоги
Іноді трапляється, що після монтажу або затяжної паузи в опаленні - тепла підлога погано гріє. Для швидкого і точного вирішення проблеми з поломкою можливо викликати майстра по монтажу теплої підлоги. Завдяки проведенню діагностики він зможе виявити причини непрацюючої системи плівкової теплої підлоги і виправити їх.
Але також можливо здійснити системну перевірку плівкового покриття без фахівців по укладці за допомогою електрика з необхідним електроінструментом і наших рекомендацій. Причин, як і рішень, непрацюючої Іч-плівки може виявитися декілька. Ця стаття розповість про найпоширеніші варіанти.
Чому не гріє тепла підлога під ламінатом
Визначивши на початку джерело поломки – Ви швидше зможете знайти рішення проблеми. Всього існує 4 основні елементи, які впливають на експлуатацію системи іч-обігріву: сам нагрівальний елемент, дроти для з'єднання, термостат і датчики, що вимірюють температуру.
Найбільш поширеними причинами чому не гріє електрична тепла підлога є:
- несправний терморегулятор;
- відсутнє живлення.
Джерела поломок і їх рішення:
- Терморегулятор без напруги. Для виявлення необхідно мати індикаторну викрутку, а краще тестер (мультиметр). Перевіряються значення на першій або другій клемах пристрою.
Несправний терморегулятор можна визначити, якщо виміряти напругу на вихідних клемах (такими зазвичай є третя і четверта). Правильною реакцією на включення обігріву теплої підлоги за допомогою терморегулятора вважається поява напруги 220-230В на цих клемах. Якщо такого не сталося - терморегулятор слід замінити.
- Провід живлення (йде від регулятора до плівкової підлоги) вважається несправним якщо має високий рівень опору, коли терморегулятор вимкнений. Таке можливо з обірваним, передавленим або перегорілим проводом. Для вирішення проблеми необхідно оглянути магістраль.

Увага! Ремонт терморегулятора теплої підлоги не такий простий і якісно виконати його зможе лише людина, яка має досвід в роботі з аналогічними електроприладами, тому краще звернутися в сервіс.
Пам'ятайте про безпеку і не торкайтеся до оголених ділянок, що підключені до мережі 220 В - можливий удар струмом!
Одночасна несправність всієї плівкового теплої підлоги неможлива, оскільки нагрівальний елемент має секційні ділення. Ці розділення - це смуги з карбону, що є провідниками і з'єднані паралельним чином. Поверхня підлоги повністю поділена на окремі ділянки (відрізи).
Локальна поломка теплою Ік-плівки

На певній ділянці плівкової підлоги може статися локальний перегрів. Причина цього - «замикання» тепла (порушення теплообміну). Якщо на поверхні Ви залишили великий предмет (матрац, подушку), то локально під ним температура поступово зростає і пошкоджує покриття. При цьому плівкова тепла підлога продовжує справно працювати.
У місцях, де меблі та інші предмети перешкоджають передачі тепла в простір, монтаж плівкової теплої підлоги заборонений.
Часткове пошкодження на карбонових вуглецевих смугах можна виявити після візуального огляду негріючої зони. Найімовірніше, що на захисному шарі плівки буде виявлено пошкодження механічного характеру.

Локальний або загальний перегрів може поміняти форму/колір підлогових покриттів. Наприклад, ламінат і інженерна дошка під впливом високих температур здатні «розсихатися» (реакція схожа з наслідками від намокання).
Також, локальна проблема може критися в ненадійному контакті між проводом харчування і струмопровідною смугою плівки. Для вирішення потрібно розкриття і огляд тієї частини, де не працює тепла підлога. Дана поломка характерна для приміщень, в яких з декількох відрізків плівки гріє лише частина.
Гуде тепла підлога
Укладання плівки теплої підлоги зрідка може супроводжуватися ефектом «гудіння». Такі коливання звуку низької частоти схожі на тріск або гудіння. Якщо підігрів зупинити, то даний звук пропадає.
Причинами такої ситуації можуть послужити будь-які явища резонансного характеру в системі «Мережа живлення - гріюча плівка», наприклад:
- нестабільна напруга мережі
- високочастотні перешкоди, що виникають при експлуатації пристроїв.
Дані відхилення від норми викликають «гудіння» та «тріск», проте не означають несправність плівки.
Як усунути «гудіння» плівки теплої підлоги - рекомендації:
- В першу чергу зробіть перевірку теплоізоляційного матеріалу під плівковою теплою підлогою. Він не повинен проводити електрострум (на лавсановій основі). Спробуйте також перевернути утеплювач вниз відбиваючою стороною.
- На регуляторі змініть розташування фази (L) і нуля (N), помінявши їх місцями.
- Огляньте як саме була покладена плівка. Правильна укладка – це коли струмопровідні смуги знаходяться на стороні, що повернена вниз.
- Розміщувати живлячі дроти слід по периметру кімнати. Невірно, якщо вони йдуть по поверхні самої теплого підлоги.
- «Гудіння» плівкового покриття може виникнути через вогкість. Непросохла стяжка чи вологе повітря у ванній кімнаті - найімовірніші причини. Рекомендується тримати приміщення сухим.
- Також «гудіння» може виникнути, якщо плівку прокладають вздовж перекриваючих плит (де розташована магістральна арматура). Для вирішення - розгорніть плівкове покриття на 90° і покладіть поперек плит. Щоб визначити: чи є конструкція підлоги джерелом «тріщання» - необхідно підняти ділянку плівкового утеплювача на 0,5 - 1 м від рівня підлоги і визначити чи продовжується гудіння. Якщо так - конструкція впливу не має.
Що робити: тепла підлога б'є струмом
Джерелом такої проблеми є погано ізольовані з'єднання живильного проводу і смуг, що проводять ток. Рішення: оглянути всі клеми і з'єднання теплої іч-плівки, перевірити ізоляцію протилежних підключенню сторін плівки.
Одна з причин пробоїв струмом: підвищена вологість в кімнаті. Для вирішення проблеми слід перевірити «слабкі місця», в яких знаходяться з’єднання плівки і живильного кабелю. В них могла потрапити вода або волога. Нагадуємо також, що іч-плівка повинна бути зверху накрита поліетиленовою плівкою, а тільки потім покриттям підлоги (див. Інструкцію по монтажу).
Тривале використання теплої підлоги після невірної установки з’єднувальних проводів може порушити ізоляцію живильного проводу. Як наслідок - підлога б'ється струмом. Перевірте, щоб дроти не були укладені внахліст.
Тепла підлога сильно гріє - причини

Неправильне налаштування терморегулятора.
Електронні регулятори оснащені 2-ма датчиками: по температурі підлоги і по повітрю. Щоб краще управляти опаленням - оберіть регулювання по датчику температури підлоги. 27-28 градусів - рекомендований рівень нагріву плівки теплої підлоги, бо великі температури можуть негативно вплинути на якість і довговічність ламінату або паркетної дошки.
Неправильне розташування датчика.
Розміщувати датчик температури слід в межах площі плівкового покриття. В іншому випадку, показання будуть невірні і тепла підлога не відключиться.
Зверніть увагу! Не усунувши проблеми вчасно, можуть з'явитися пошкодження плівкової підлоги або підлогового покриття.
Чи може спалахнути тепла підлога Іч-плівка?
Ні, при установці якісного терморегулятора теплої підлоги це виключено, тому що на регуляторі встановлена межа на прогрів не більше ніж 35 °С. Плівкову підлогу відносять до низькотемпературних нагрівачів, які повністю безпечні для людини (ніяких опіків і спалахувань) при правильному монтажі.
За скільки нагрівається тепла підлога?
Стандартний час нагрівання теплої підлоги після першого включення може тривати від 15 хвилин до 1 години. В першу чергу, це залежить від товщини підлогового покриття. Під килимами, паласами, ковроліном і лінолеумом на обігрів іч-плівки знадобиться від 15 хвилин, під щільними покриттями (ламінат, паркет) - від півгодини.
Також впливає встановлена потужність. Чим вона більше - тим швидше здійсниться нагрів.
Поширена причина поломок плівкової підлоги на 99% складається в некваліфікованому монтажі. Уникнути вищеперелічені ситуації можливо при точному дотримуванню інструкцій по установці і використанню плівкової теплої підлоги.
Більше інформації про правильну установку читайте в статті «Монтаж інфрачервоного теплої підлоги».