Опис режимів роботи рекуператора Ventoxx Harmony
Рекуператор працює в одному з трьох основних режимів:
- рекуперація, з підрежимами швидкостей повітрообміну
- провітрювання, з підрежимами швидкостей повітрообміну
- інтенсивне провітрювання.
Режим роботи рекуперація
Це стандартний режим автоматичної вентиляції зі збереженням (рекуперацією) тепла. У цьому режимі провітрювання свіже повітря, яке надходить до приміщення, попередньо нагрівається теплом видаленого відпрацьованого повітря. У такий спосіб тепло зберігається всередині приміщення, яке наповнюється свіжим повітрям, а надлишок вологи виводиться назовні.
У режимі рекуперація вентиляційний пристрій може працювати на таких швидкостях: від 1 до 3 – для комплектації з дистанційним керуванням та від 1 до 5 – для комплектації з керуванням Ventoxx Twist. Вибір швидкості залежить від площі вашого приміщення, потреби у повітрообміні в конкретний момент і ваших побажань стосовно інтенсивності провітрювання. Для нічних годин рекомендуємо встановлювати мінімальну швидкість провітрювання.
Рекуператор автоматично змінює напрям роботи кожні 65 секунд: працює почергово то для витяжки, то для надходження повітря. Якщо у вашому приміщенні рекуператори встановлені парами, то робота кожної пари завжди узгоджена: один пристрій працює у фазі витяжки, інший – надходження повітря та навпаки.
Вибрана швидкість роботи відображається у вигляді цифри на кришці рекуператора, а також світиться стрілка синього або червоного кольору: червона означає, що рекуператор працює у фазі витяжки, синя — надходження повітря.
Якщо пристрій був вимкнений у режимі рекуперації, то після подальшого ввімкнення електроживлення рекуператор відновлює роботу на тій же швидкості, яка була вибрана до вимкнення. Водночас головний пристрій вмикається на фазі витяжки.

Режим роботи провітрювання
У режимі провітрювання рекуператор здійснює лише надходження або лише витяжку повітря, за цієї умови рекуперація тепла не відбувається. У такий спосіб у приміщення надходить повітря вуличної температури. Цей режим потрібний для короткочасного і швидкого оновлення повітря (наприклад, літнім вечором або під час спеки, після дощу), аби швидко запустити прохолоду з вулиці до будинку.
При виборі цього режиму роботи рекуператор здійснює провітрювання на тій же швидкості, яка була вибрана до ввімкнення провітрювання. Якщо у вашому приміщенні працюють спарені прилади, ведучий прилад працює на подачу повітря, другий на видалення або навпаки, залежно від обраного режиму на ведучому рекуператорі. За допомогою кнопок на дистанційному керуванні з позначенням будинку та стрілки всередину / стрілки назовні користувач може вибрати напрямок провітрювання: до будинку або з нього.
Робота в режимі провітрювання буде продовжуватись, доки користувач не ввімкне інший режим.
Увага! Тривала робота рекуператора в режимі провітрювання призводить до порушення мікроклімату в приміщенні. Не допускайте переохолодження приміщення в холодну пору року та перегріву – у теплу пору. Вмикайте цей режим роботи максимум на 10 хвилин.
Режим роботи інтенсивне провітрювання
Цей режим призначений для інтенсивного повітрообміну без рекуперації тепла на максимальній швидкості (вище ніж третя/п’ята швидкість) протягом 10 хвилин. Напрямок провітрювання відображає індикація за допомогою однієї зі стрілок. Через 10 хвилин пристрій автоматично перемикається на другу швидкість роботи в стандартному режимі рекуперації.
Для ввімкнення цього режиму необхідно на дистанційному керуванні послідовно натиснути кнопку ввімкнення/вимкнення і кнопку із символом вентилятора. Користувач має змогу самостійно змінювати напрям руху повітря.
Цей режим провітрювання потрібен для швидкого оновлення повітря (наприклад, якщо в приміщенні з’явився неприємний запах).
Автоматичне провітрювання в спекотну пору року
У літній період рекуператор працює аналогічно: під час рекуперації прохолода повітря, яке знаходиться всередині приміщення, так само накопичується в теплообмінникові та передається теплому повітрю, котре надходить із вулиці, охолоджуючи його. У такий спосіб за допомогою рекуператора в спекотну пору вдається провітрювати приміщення й водночас зберігати комфортний мікроклімат усередині та не запускати жар від розпашілого повітря.
Зверніть увагу, що вищезазначений ефект можливий лише за умови створення додаткового захисту від сонця в найспекотніші години дня!
Рекомендації щодо роботи пристрою під час спеки:
- Для нічних годин і під час ранкової прохолоди рекомендуємо вмикати режим провітрювання БЕЗ рекуперації у напрямку надходження повітря. Це забезпечить надходження свіжого повітря нижчої температури.
- Після грози чи літнього дощу, коли повітря на вулиці ненадовго охолоджується, можна на 10 хвилин увімкнути режим інтенсивного провітрювання в напрямку надходження повітря. Це дозволить за короткий час запустити прохолоду в приміщення.
- Якщо приміщення за ніч охололо, до настання спеки треба ввімкнути рекуператор у режимі рекуперації та подбати про захист від сонця: зачинити вікна й завісити їх щільними шторами або жалюзі. Що менше сонячних променів буде потрапляти всередину – то ефективнішим буде захист від сонця.
- Якщо є кондиціонер, упродовж спекотного дня рекуператор може працювати в стандартному режимі рекуперації на середній швидкості. За такої умови кондиціонер можна ввімкнути на мінімальному режимі, оскільки рекуператор (на відміну від відчиненого вікна) запускає свіже повітря з температурою не зовнішнього середовища, а вже трохи охолоджене.
- Протягом дня та найспекотніших годин рекуператор автоматично провітрює приміщення – теплому повітрю, яке надходить зовні, рекуператор віддає прохолоду внутрішнього відпрацьованого повітря, насичує приміщення свіжістю та зберігає внутрішній мікроклімат.
Опис символів індикації на внутрішній кришці рекуператора
Індикація на екрані відображає вибраний користувачем режим роботи. Користувач може вимкнути індикацію за допомогою дистанційного керування або керування Ventoxx Twist – це жодним чином не впливає на роботу пристроїв. Під час перемикання режимів роботи індикація ненадовго висвічує вибраний режим і потім знову згасає. У вимкненому стані індикацію зовсім не видно на внутрішній кришці рекуператора. Після вимкнення живлення й подальшого ввімкнення індикація залишається в тому режимі, який користувач обрав до вимкнення живлення.
У режимі ввімкненої індикації на кришці можна побачити такі позначки:
Горизонтальна риска – ввімкнення/вимкнення пристрою. Це найперший символ, який ви бачите при подачі живлення на пристрій. У разі вимкнення пристрою після повторного ввімкнення рекуператор автоматично вибирає той режим роботи, який був вибраний до вимкнення.
Цифри від 1 до 3 – відображають обрану швидкість роботи рекуператора.
Червона стрілка вверх – означає, що головні пристрої працюють у режимі витяжки, а ведені – в режимі надходження повітря.
Синя стрілка вниз – означає, що головні пристрої працюють у режимі надходження повітря, а ведені – в режимі витяжки.
Червона стрілка блимає – відображає роботу пристрою в режимі рекуперація (витяжка).
Синя стрілка блимає – відображає роботу пристрою в режимі рекуперація (надходження повітря).
Одна зі стрілок постійно світиться – означає, що рекуператор працює в режимі інтенсивне провітрювання.
Одна зі стрілок постійно світиться + цифра від 1 до 3 – означає, що рекуператор працює в режимі провітрювання на швидкості, яка вказана цифрою.
Керування рекуператором за допомогою дистанційного керування
Дистанційне керування дозволяє ввімкнути/вимкнути вентиляцію, вибрати режим роботи рекуператора та швидкість. Актуальний режим роботи відображається на кришці за допомогою індикації.
Перед використанням пульта зніміть захисну плівку з відсіку для батарейок.
Керування рекуператором за допомогою керування Ventoxx Twist
Увімкнення рекуператора, вибір режимів і швидкостей роботи здійснюється за допомогою поворотного реле, на яке можна натиснути або яке можна повертати. Навколо реле розміщена індикація (є видимою лише у ввімкненому стані). Індикація за допомогою світлових символів відображає обраний режим або швидкість. Далі буде зображено розміщення світлодіодів для кожного випадку.
У разі потреби індикацію можна вимкнути. Для цього натисніть і утримуйте реле приблизно 3 секунди. Під час подальшої зміни режиму роботи відповідні світлодіоди будуть короткочасно світитись (приблизно 1 секунду) і вимикатимуться. Для ввімкнення постійної індикації знову натисніть і утримуйте реле приблизно 3 секунди.
Увага! У комплектації рекуператорів із керуванням Ventoxx Twist індикація на внутрішніх кришках рекуператора Ventoxx Harmony відсутня!
Індикація на керуванні VENTOXX TWIST та її значення
Верхній ряд світлодіодів зеленого кольору (режим рекуперація)

Означає, що рекуператор працює в режимі вентиляція з рекуперацією тепла. Кількість підсвічених зелених світлодіодів відображає швидкість роботи: один світлодіод – мінімальна швидкість, п’ять – максимальна. Для збільшення швидкості поверніть реле за годинниковою стрілкою, для зменшення – проти годинникової стрілки.

Нижній світлодіод червоного кольору зліва (вимкнення)
Світлодіод червоного кольору, який світиться внизу зліва, означає, що вентиляційні пристрої вимкнені, але живлення подається.

Нижній світлодіод синього кольору праворуч (режим провітрювання)
Синій світлодіод унизу праворуч вказує, що рекуператор працює в режимі провітрювання без рекуперації (повернення) тепла. У цьому режимі вентилятори працюють тільки в одному напрямкові, а повітря, яке надходить у приміщення, має температуру зовнішнього повітря.

Одночасна індикація різними світлодіодами
Одночасна індикація зелених світлодіодів угорі та синього внизу праворуч означає, що рекуператор працює в режимі провітрювання на відповідній швидкості.
Для ввімкнення рекуператора потрібно повернути реле за годинниковою стрілкою. Автоматично ввімкнеться стандартний режим роботи – рекуперація. Швидкість роботи можна вибрати за допомогою повороту реле.
Для ввімкнення режиму роботи провітрювання без рекуперації потрібно при ввімкненому стандартному режимі натиснути кнопку реле. Унизу додатково засвітиться синій світлодіод, рекуператор працюватиме в напрямі витяжки. Якщо повторно натиснути на реле – напрямок роботи рекуператора зміниться: синій світлодіод почне блимати, рекуператор працюватиме в напрямі надходження повітря.
Для повернення до нормального режиму роботи потрібно повернути реле в будь-яку сторону. Для ввімкнення режиму інтенсивного провітрювання: вимкніть пристрій, повернувши реле проти годинникової стрілки. Засвітиться червоний світлодіод. Потім натисніть кнопку. Унизу зліва засвітиться синій світлодіод, а рекуператор почне збільшувати потужність провітрювання. У цьому режимі здійснюється короткочасне провітрювання на максимальних обертах вентиляторів. Якщо повторно натиснути кнопку – рекуператор змінить напрямок повітряного потоку. Через 10 хвилин рекуператор автоматично повернеться до попереднього режиму роботи – рекуперації. У разі потреби передчасно завершити роботу в цьому режимові – поверніть реле в будь-яку сторону.
Технічне обслуговування рекуператора
Обслуговування вентиляційного пристрою полягає в регулярному чищенні повітряного фільтра, керамічного акумулятора та в разі потреби інших комплектуючих 2 рази на рік: до початку і після завершення опалювального сезону. Кожні 2-3 місяці рекомендуємо перевіряти, чи не є повітряний фільтр забрудненим. У деяких випадках і залежно від стану забруднення повітря чистити фільтри та акумулятор тепла може бути необхідно частіше, ніж рекомендовано.
Увага! Перед технічним обслуговуванням пристрою вимкніть подачу електричного живлення.
1. Чистка та заміна повітряного фільтра
Для чистки фільтра необхідно зняти внутрішню кришку, яка знаходиться на рекуператорові всередині приміщення. Для цього двома руками акуратно зніміть рухомий елемент кришки з монтажної панелі. Вийміть фільтр із пристрою.
Промийте фільтр під проточною водою й залиште висихати. Після повного висихання встановіть фільтр на посадочне місце та вставте назад рухомий елемент кришки.
2. Чистка теплообмінника та інших комплектуючих
крок:
Від’єднайте електроживлення від пристрою. Зніміть рухомий елемент внутрішньої кришки з монтажної панелі. Вийміть фільтр, у разі потреби вимийте його під проточною водою та дайте повністю висохнути.
крок:
Від’єднайте проводи вентилятора від зеленого роз’єму. Притримуйте руками монтажну панель і викрутіть гвинти, дюбелі, анкери. Акуратно відсуньте монтажну панель, вимкніть дроти і зніміть панель зі стіни.
крок:
Вийміть із повітропроводу шумопоглинач Ventoxx Star (якщо він встановлений у рекуператорові) та картридж із вентилятором, потягнувши за допоміжний шнур. Дістаньте акумулятор тепла за допомогою закріпленого на ньому шнура.
Будьте обережні й не допускайте ударів чи падіння пристрою, які можуть спричинити пошкодження керамічного акумулятора тепла.
крок:
Ретельно промийте теплообмінник під проточною водою та дайте йому повністю висохнути.
крок:
Під час розбирання рекуператора перевіряйте ступінь забрудненості інших його елементів: лопатей вентилятора, стінок повітропроводу, шумопоглинача. У разі потреби акуратно очистіть ці елементи в описаний далі спосіб.
Крок а:
Акуратно очистіть вентилятор за допомогою повітря або м’якої губки чи щітки. Допускається також протирання лопатей вентилятора трохи зволоженою тканиною.

Заборонено мити вентилятор під струменем води або струменем повітря з крапельками води! Подібні способи очищення неминуче спричинять поломку й некоректну роботу рекуператора.
Крок б:
Пропилососьте повітропровід і протріть його вологою губкою, тканиною або щіткою. Слідкуйте за збереженням обмежувача, який наклеєний на кінці повітропроводу.
Крок в:
Для очищення шумопоглинача Ventoxx Star пропилесосьте, вибийте або промийте його під проточною водою. Машинне прання не допускається! Обов’язково повністю його висушіть перед встановленням назад.

Будь-які компоненти рекуператора після чистки встановлюються назад у пристрій тільки після їхнього повного висихання!
крок:
Зберіть рекуператор у зворотній послідовності та згідно із цією інструкцією. Під’єднайте проводи та встановіть рухому частину кришки на монтажну пластину. Підключіть живлення.
Повна інструкція з монтажу та експлуатації
Ventoxx Harmony