Розрахунок радіаторів опалення
Перед заміною старих батарей у будинку важливо виконати правильний розрахунок радіаторів опалення. Помилка може призвести до двох результатів: у приміщенні дуже жарко або недостатньо тепло.

Без професійної консультації люди часом не впевнені скільки секцій радіатора потрібно. Або навпаки, вважають: «у старій чавунній батареї 7 штук, стільки ж буде й у новій біметалічній». Така ідея далека від досконалості, оскільки матеріал виготовлення та конструкція сильно відрізняються тепловіддачею, інертністю тощо.
У попередній статті про радіатори опалення ми розібрали які є найкращі з представлених на ринку України. Виявилося, що біметалічні виграють у багатьох аспектах:
Стійкі до корозійних руйнувань
З високим робочим тиском (30 Атм) та тиском на розрив (90 Атм)
Оснащені ніпелями, а тому у радіаторах опалення доступна посекційна збірка
Ефективні як у будинках, так і у квартирах
З тривалим терміном служби – понад 25 років.
Тепер ми розглянемо основні формули розрахунку біметалевих радіаторів опалення. Їх буває кілька: дві прості, де бере участь площа або обсяг, та одна складна. Для неї вже знадобиться інформація про тепловтрати.
Як розрахувати радіатори опалення
Найпопулярніші та найпростіші обчислення здійснюють за допомогою площі. Вони ґрунтуються на БНіП (будівельні норми і правила) і свідчать: мінімальна потужність на 1 кв.м дорівнює 100 Ватт.
Весь розрахунок секційної батареї опалення виглядає так:

КРОК
Обчислюється площа кімнати: помножте її ширину на довжину.

КРОК
Отримане значення тепер множимо на норматив *100 Ватт.

КРОК
Результат поділяємо на потужність однієї секції, яка вказується виробником у техпаспорті.
Але є винятки: температура теплоносія в будинках може істотно відрізнятися від заводської тестової. Або висота Вашої стелі більше 2,5 м і такий спосіб розрахунку радіатора опалення не підходить. Тому краще обчислювати за другим методом, який враховує об'єм приміщення та норму для кубічного метра. Показник цієї норми залежить від розташування Вашого житла:
- Якщо мешкаєте в багатоквартирному панельному будинку – множте куб.м приміщення на 41 Ватт.
- Якщо цегляна – на 34 Ватт.

В результаті, розрахунок радіатора опалення такий:
- Знаходимо обсяг як добуток довжини, ширини та висоти приміщення.
- Отримане значення множимо на мінімально допустиму потужність: або 41 Ватт, або 34 Ватт.
- Ділимо результат на паспортну потужність однієї секції з коефіцієнтом 0,75 (середня температура теплоносія приблизно на 25% менше температури, за якої тестують батареї опалення).
Приклад: для кімнати в багатоквартирному будинку площею 18 кв.м та висотою потоків 2,60 м буде необхідно купити радіатори опалення Мірадо (202 Вт/секція) з таким розрахунком:
18 кв.м х 2,6 м х 41 Ватт : (202 Вт х 0,75) = 13 секцій
Пам'ятайте, що округлення відповіді відбувається в більшу сторону!
Як розрахувати кількість секцій радіатора
Фахівці стверджують, що для ефективного опалення попередніх методів недостатньо. І треба враховувати багато інших факторів, аж до показника вуличної температури.
Формула включає звичні нам дані площі і потужності радіатора, а також значення тепловтрат. Вона має вигляд:
S x 100 x k1 x k2 x k3 x k4 x k5 x k6 x k7 : Вт
Під K мають на увазі теплові втрати, на які впливають різні фактори (коефіцієнти):
- S * 100 - площа приміщення х 100 Ватт.
- K1 – конструкція засклення. Якщо у Вашому будинку встановлені подвійні дерев'яні рами, він дорівнює 1,27. Якщо подвійні пластикові склопакети – 1,0. Якщо потрійні, то – 0,85.
- K2 – якість теплоізоляції зовнішніх стін. Проживаєте у цегляному будинку? Помножуйте на 1. Для інших приміщень коефіцієнт дорівнює 1,27. Виняток: Ваша квартира додатково утеплена. У цих випадках при розрахунку радіаторів опалення дозволено зменшувати значення до 0,85.
- K3 – відношення розмірів вікна (його площі) до підлоги. Наприклад, 30% - коефіцієнт 1,0; 20% - коефіцієнт 0,9; 10% - коефіцієнт 0,8.
- K4 – середній показник температури у зимовий період за 7 днів. Коли показник падає до -35 градусів, то множте на 1,5. Коли до -25, то 1,3; до -20 на 11; до -15 на 09; до -10 на 0,7. І тоді розрахунок радіаторів опалення більш точно враховуватиме загальні тепловтрати.
- K5 – кількість зовнішніх стін. Якщо така одна, то коефіцієнт дорівнює 1,1. Якщо їх кілька – збільшуйте це значення на 0,1 з кожною наступною стіною.
- K6 – тепловий режим кімнати вище. У випадках, коли над вашим приміщенням розташована холодна кімната (типу горища), множте на 1. Якщо місце оснащене опаленням – 0,6. Якщо це багатоповерхівка і зверху проживають люди, тоді на 0,8.
- K7 – стельова висота. Стандартне значення 2,5 метра та коефіцієнт приймає одиницю. Якщо висота дорівнює 3 – приймає 1,05; 3,5 – приймає 1,1. Закономірність така: на кожні зростаючі 0,5 метрів Ви збільшуєте K7 на 0,05.
- Вт – паспортна потужність 1 секції радіатора.
Ті, хто не підійдуть з відповідальністю до розрахунку радіатора опалення, отримають найточніший показник. І куплена кількість секцій найефективніше обігріватиме приміщення.
Давайте перевіримо ту ж кімнату в 18 кв.м у багатоповерхівці (перший та останній не пропонувати) з тими ж біметалевими секціями Mirado:
18 кв.м х 100 х 1,0 х 1,27 х 0,9 х 1,3 х 1,1 х 0,8 х 1,01: 202 = 12 секцій
Розрахунок батареї опалення

Якщо Вам важко провести обчислення самостійно, то рекомендуємо звернутися в Інтернет-магазин Квант Успіху. Наші фахівці безкоштовно підберуть радіатор опалення та врахують усю вихідну інформацію.
Ми також являємось офіційним представником заводу-виробника, тому гарантуємо 100% оригінальну продукцію. У комплект поставки, крім радіатора та техпаспорту виробника за відмінними цінами можуть входити: заводські кронштейни для монтажу, комплект перехідників-футорок для підключення до системи опалення (1/2 або ¾).
Відправляємо радіатори опалення щодня, щоб Ви скоріше могли створити комфортні умови в будинку.
Розрахунок радіаторів опалення
Квант Успіху – 050-301-33-77
068-307-33-77
Будьте в курсі наших новин, підпишіться на наш Youtube канал.