Радіатори опалення які кращі
Перед облаштуванням якісного та ефективного радіаторного обігріву в будинку зазвичай виникають труднощі через його різноманітність. Український ринок пропонує широкий асортимент батарей, що відрізняються конструкцією, матеріалом, габаритами тощо. Щоб полегшити Ваші пошуки, ми зібрали всю корисну інформацію про радіатори опалення. Які краще, економніше та продуктивніше читайте у цій статті.
Батареї для опалення які краще
Алюмінієві, біметалічні, сталеві, чавунні – це найпоширеніші види радіаторів. Вони можуть відрізнятися не тільки матеріалом виготовлення, а також конструкцією, тепловіддачею, інертністю, складністю установки та багатьом іншим.
Алюмінієві радіатори опалення

Виготовляються з литого алюмінію з широкою внутрішньою трубкою, яка з'єднує верхні та нижні колектори. Подібна будова дозволяє більше та швидше пропускати теплоносія через систему.
Основні характеристики:
- Найкращі показники тепловіддачі (до 200 Вт і вище). Нагрівається швидше за інших і через 30-40 хвилин відчутно змінюється температура в приміщенні.
- Невелика вага і тому легке встановлення радіатора опалення без масивних кріплень.
- Витримують тиск до 10...15 атмосфер.
- Універсальні для приміщень різної площі, тому що посекційно набираються в одну батарею.
- Виконані в акуратній формі.
Недоліки:
- Підходять лише замкненим системам у приватних будинках. Високий тиск гарячої води у багатоквартирних будинках негативно впливає на алюмінієві радіатори опалення. Таким системам опалення властиві гідроудари, що фатально позначаються на роботі батареї. Це значно скорочує термін експлуатації до 3-5 років.
- Алюміній – хімічно активний та м'який метал, і тому чутливий до абразивного складу. Що це означає? Що при контакті з недостатньо чистим теплоносієм він піддається корозії та товщина стінок батареї опалення зменшується. До того ж через постійне окиснення всередині утворюються гази, які потрібно регулярно спускати спеціальним клапаном.
- Не рекомендується використання в системі з котлом, у котрого мідний теплообмінник. Чому? Через несумісність міді та алюмінію в одному контурі.
Чавунні батареї опалення

Були популярні ще за радянських часів та встановлювалися як у будинках, так і у квартирах. Використовуваний у них матеріал має високу міцність і тому не боїться:
Теплоносія з кислотним або лужним складом
Води, що переносить абразивні частки
Невеликих гідроударів. Робочі показники тиску чавунної батареї опалення 10...12 Атм
Процес іржавіння після чергового сезонного зливу води.
Але є і мінуси. По-перше, чавун – це крихкий матеріал, коли мова заходить про різкі стрибки температури. Для його ефективної та безпечної роботи знадобиться точно спроектувати та налаштувати систему.
По-друге, чавунні батареї опалення мають дуже велику вагу (близько 50 кг) і довгий процес нагрівання/охолодження. Система з чавунними батареями дуже інертна, тому менш економна. У таких радіаторах неможливо регулювати робочу температуру, оскільки утруднено встановлення термоголовок.
Дані обігрівачі відомі тривалим періодом роботи (від 30-50 років). У наші дні виготовляються з дизайнерським куванням, тому мають високу вартість, але привабливий зовнішній вигляд.
Якою є ціна чавунних батарей опалення?
Через суттєве подорожчання металу важкі чавунні батареї в даний час дорожчі за біметалічні, алюмінієві та сталеві аналоги.
Сталеві радіатори опалення

На відміну від попередніх варіантів, мають готовий панельний вигляд, а не секційний. Їхні листи сталі (товщина 1,0…1,5 мм) зварюються між собою на сучасному обладнанні, і тому славляться оптимальним співвідношенням розмірів та ваги. Плюсами сталевих радіаторів опалення вважаються:
- Довга служба. Здатні пропрацювати 20-30 років.
- Великий асортимент. На ринку представлені моделі з бічним і нижнім підключенням, декількома панелями (тип 11, 22, 33), різною висоти (300, 500, 600 мм), довжиною від 0,4 до 3,0 м.
- Універсальність монтажу. Можуть встановлюватися традиційно на стіні, а коли такої можливості немає (наприклад, біля панорамних вікон) – на спеціальних кронштейнах.
- Відмінна тепловіддача та механічна міцність.
Мінусами є корозійна схильність та невисокий показник тиску. Незважаючи на тестове в 15 Атмосфер, сталеві радіатори опалення не рекомендують монтувати у високоповерхових будинках із центральним опаленням, де найчастіше система стоїть без води довгий період – тонкі стінки проіржавіють від окиснення.
Біметалічний радіатор

За назвою стає зрозуміло, що в конструкції використовують два різні метали для сердечника та корпусу. Зазвичай це алюміній та сталь. З першого сплаву виконують ребристу зовнішню оболонку, з другого – розподільну трубку (колектор). Переваги біметалевого радіатора опалення:

Висока тепловіддача.
Алюміній, з якого виготовлений зовнішній корпус у 3 рази швидше прогріває приміщення, ніж сталь.

Тривала робота.
Виробники гарантують 25-35 років справної служби.

Високий рівень робочого тиску та тиску на розрив: 30 та 90 Атм. Також здатні витримати температуру до 130°С.

Стійкість до руйнування, завдяки товстостінному сталевому сердечнику та антикорозійній зовнішній й внутрішній ґрунтовці.

Універсальність. Такі радіатори опалення дозволено використання як у будинках, так і в квартирах, адже можуть взаємодіяти з різними теплоносіями та витримувати максимальні для таких систем тиск й гідроудари. Набираються посекційно, залежно від площі кімнати.

Зручні габарити для монтажу.
Має невелику вагу, тому транспортування і установка проходять швидше звичайного.
До недоліків відносять високу ціну біметалевого радіатора опалення та неможливість обігріти великі приміщення однією одиницею. Вони розраховані на 25-30 кв.м.
Внутрішньопідлогові конвектори

Вважаються альтернативним варіантом на об'єктах з панорамними вікнами та широкими скляними дверима, де необхідний прихований монтаж. Виробляються як із примусовою циркуляцією тепла, так і з природною. У чому різниця? В наявності вентилятора та загальної ефективності обігріву. Примусовий принцип роботи здатний обслужити більший об'єм приміщення та якісніше захистити від холодного повітря. Переваги внутрішньопідлогової батареї опалення такі:
- Усуває конденсат на вікнах
- Не займає місця за периметром кімнати.
- Універсальний: може використовуватися як основне або додаткове джерело тепла
- Має непогану тепловіддачу.
Які радіатори опалення найкращі для приватного будинку
Стабільність та передбачуваність – якості, що відрізняють автономну систему від централізованої. Насамперед, це обумовлено невеликим тиском та відсутністю гідроударів. За правильних умов використання у приватних будинках майже не виникають різкі температурні перепади.
Ще одна перевага автономної системи опалення: Ви можете контролювати якість теплоносія. А саме те, який у ньому рівень лугів та кислот.
Якщо ці показники вдається підтримувати в нормі, звертайте увагу на:
- Тепловіддачу радіатора опалення.
- Період експлуатації.
- Співвідношення ціни та показників.
Спеціалісти Інтернет-магазину Квант Успіху рекомендують обирати біметалічні або сталеві радіатори для приватного будинку. Оскільки вони ефективніше за інших прогрівають приміщення і не настільки примхливі в експлуатації.
Які батареї краще для квартири
Робота централізованої системи означає подачу гарячої води з одного джерела до великої кількості мешканців. Зазвичай теплоносій йде з котельні або ТЕЦ. Плюсами такого обігріву квартири вважається відсутність турбот щодо запуску та підтримки працездатності системи.
Щоб визначити, які батареї краще для квартири, звертайте увагу на:
- Робочий тиск.
Зазначені характеристики у паспорті радіатора опалення повинні перевищувати тиск у Вашій системі. Наприклад, для 5-поверхового будинку його визначають як 5...8 атм. Якщо йдеться про багатоповерхівку, там тиск варіюється від 12 до 15 атм. - Стійкість перед гідроударами.
На наявність перепадів у квартирі вказують звук клацання та гудіння в батареях. - Стійкість до хімічно агресивних речовин.
Оскільки контролювати теплоносій неможливо, слід купити радіатор опалення із якісною внутрішньою оболонкою.
Біметалевий радіатор відповідає кожному з пунктів, тому успішно застосовується в централізованих системах.
Як купити найкращі радіатори опалення
Інтернет-магазин Квант Успіху вже з 2010 року займає провідні позиції на ринку опалювальної та кліматичної техніки. У нашому каталозі представлена 100% оригінальна продукція від виробника. Безкоштовно проконсультуємо та допоможемо при підборі радіаторів опалення під Ваші запити. Врахуємо: габарити, призначення та теплові втрати приміщення тощо.
За якісним та ефективним обігрівом звертайтесь до нас!
Щодня здійснюємо відправку радіаторів опалення Україною. До Одеси, Києва, Кривого Рогу, Сум, Запоріжжя, Дніпра, Маріуполя, Вінниці та інших доставка 1-3 дні.
Інформацію про альтернативні джерела обігріву читайте за цим посиланням.
Радіатори опалення які кращі
Квант Успіху – 050-301-33-77
068-307-33-77
Будьте в курсі наших новин, підпишіться на наш Youtube канал.